ReTV: Kolotilovka - Latvija piecos hektāros

Просмотры: 1 Добавил: Kolotilovka
Описание материала:

Uz Rīgas un Salaspils robežas skatam paveras Kolotilovka. Tās saimnieks ir ukrainis Nikolajs Kolotilo, un arī nosaukums esot radies no viņa uzvārda. Pirms divdesmit gadiem šeit bijusi purvaina vieta, kur neviens neesot gribējis iekārtot mazdārziņus. Tā nu Nikolajs nolēmis šeit būvēt savu Latviju.

“Kolotilovkas” saimnieks Nikolajs Kolotilo stāsta: “Tāpēc, ka Latvija man ir kā paradīzes stūrītis. Es Latvijā pabeidzu Celtniecības tehnikumu, nostrādāju 43 gadus celtniecības firmā no galdnieka līdz departamenta direktoram. Tā es uz pieciem hektāriem zemes izveidoju Latvijas kontūru no putna lidojuma. Uzbēru 80 000 kubikmetrus zemes, pacēlu par diviem metriem un 30 centimetriem uz augšu.”

Gluži tāpat kā īstā Latvija, arī Nikolaja mini Latvija sadalīta reģionos. Katram paredzētas trīs 25 kvadrātmetru mājiņas, kas paceltas diezgan augstu gaisā. Trīs tāpēc, ka Brīvības piemineklī ir trīs zvaigznes. Nikolaja Latvijā ir arī Trojas zirgs, arī tam esot savs iemesls.

Nikolajs Kolotilo: “Deviņdesmitajos gados bija referendums par atdalīšanos no Padomju Savienības. Tautas fronte toreiz solīja, ka pilsonība būs visiem. Es balsoju par atdalīšanos, bet šodien esmu bez pilsonības. Un otrs iemesls - tāpēc, ka deputāti pirms vēlēšanām sola zelta kalnus, bet pēc tam nepilda, tāpēc mini Latvijā ir Trojas zirgs, lai atgādinātu, ka visam, ko raksta uz žogiem un runā - nav jātic.”

Miniatūrā Latvija top pārsvarā no materiāliem, kas kādam kļuvuši lieki, bet katrai instalācijai šeit ir sava nozīme. Uzbūvēts arī parlaments. Kā jau visās viņa veidotajās instalācijās, arī šeit jaušama humora pieskaņa. Kāpnes augšpusē krietni šaurākas nekā apakšā, jo gribētāju nokļūt Saeimā ir desmit reizes vairāk nekā vietu.

Ideju ņiprajam pensionāram netrūkst. Tomēr savos gados ar divām rokām no pensijas uzbūvēt mini Latviju līdz galam, vienlaikus mēģināt būt arī gidam, diez vai izdošoties. Šobrīd nomokot doma, kā vairāku gadu desmitu darbu atstāt nākamajām paaudzēm.

Tomēr pats interesantākais noteikti ir Nikolaja stāsts, kas, iemūžināts audio vai video, varētu kļūt par ceļvedi neparastajā objektā.

Всего комментариев: 0
avatar

Tags

Главная страница

Интересное в ОК

Интересное в Facebook

Интересное ВКонтакте

Интересное в Twitter

Интересное в Pinterest

Интересное в Youtube

Интересное в Draugiem

Интересное в Telegram
Самые популярные публикации, кликай!


Кинозал сайта infoportal.lv